Letní akademie hudby pro děti

Letní akademii hudby pro děti letos ve Valticích na zámku spouštíme poprvé. S učením na letních kurzech či soustředěních mám letité zkušenosti a tak by jsme i ve Valticích v domácícm prostředí z toho chtěli udělat tradici.

Více o koncepci kurzů, repertoár si nachystám dopředu, ale podle prvního seznámení s dětmi a samotných hudebních zkouškách flexibilně upravím noty tak, aby každý zvládl si zahrát podle své vyspělosti na určitý nástroj.

Jsem vystudovaná houslistka, ale vlastně díky mé veliké zalibě v hudbě jsem se za život seznámila se skoro všemi nástroji, kdy dětem umím vysvětlit hmaty, struny, prstoklad, akordy atd.atd. ( což znamená dechové nástroje, kytary, klavíry )

TERMÍN LETNÍ AKADEMIE NAKONEC BUDE JEN ČERVENCOVÝ A VŠEOBECNÝ, TAK AŤ DĚTI SEZNÁMÍM S TÍM JAKÁ HUDBA VLASTNĚ EXISTUJE 🙂

Pro přiblížení vkládám jeden text z Holešovského zpravodaje – kde učím na Letní škole barokní hudby :

 KDYŽ ZÁVÍTÁ ČLOVĚK NA KONCERT DĚTSKÉ TŘÍDY LETNÍ ŠKOLY BAROKNÍ HUDBY, TAK TO OPRAVDU NENÍ STEJNÉ, JAKO BY ŠEL NA ŠKOLNÍ BESÍDKU. KDYBY ČLOVĚK JENOM POSLOUCHAL, ASI BY NEVĚŘIL, ŽE NA PODIU OPRAVDU STOJÍ DĚTI. PRECIZNĚ PŘIPRAVENÉ A OBDIVUHODNĚ ZREALIZOVANÉ MNOHDY VELMI NÁROČNÉ SKLADBY OHROMILY DNES NEJEDNOHO DIVÁKA.

Během akademie, nejde jen o neustálé hraní na nástroje, s dětmi děláme i jiné věci, které stmelí kolektiv během pár dní a vize závěrečného koncertu na nádvoří je pro děti veliká motivace během celého týdne.

A aby bylo o děti dobře postaráno, mám k sobě dva hudební pomocníky 🙂

Prvním je má ještě nynější milá kolegyně houslistka ze ZUŠ Mikulov Helena Slavíková, kterou jsem oslovila, aby se mnou kurzy pořádala, Helenka vyučuje housle na ZUŠ MIkulov a vede dětskou cimbálovou muziku Kolík a Kolíček. Sama je primáškou cimbálové muziky Píšťalenka. Bude to moje pravá ruka v nácviku mých vymyšlených skladeb.

Druhou pravou rukou je Tomáš Svačina, který ovládá hru na housle, kontrabas a cimbál.

Na letní akademii bude pro děti zajištěn celodenní pitný režim ( ovoce, sladkost ) a oběd na který se bude chodit do restaurace.

Zdravotní pomoc bude na zavolání nachystána kdykoliv přijet.

Oblečení pohodlné, přezůvky s sebou.

Nácvik bude probíhat v Bílém sále na zámku, páteční závěrečný koncert na nádvoří zámku ( v případě nepříznivého počasí bude koncert v barokním divadle ).

Děti budou potřebovat jen svůj nástroj, s tím, že větší nástroje což je např. cimbál, klavír, basa budou zajištěny. Pulty na noty a noty také budou na místě.

Také nabízím možnost si převzít děti už dříve ( např. od 8.00 ) – bude to na domluvě a vašich potřebách.

Jakkékoliv dotazy pište či volejte na 602 979 709.